53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Тиждень рідної мови


Мовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»
У рамках проведення Тижня  рідної мови було проведено мовно- історичний урок - квіз «З Україною в серці» вчителями української мови та літератури Ковалишин Л. В. та історії Мокрецькою І. М. з учнями 8-Б класу. Квіз - це інтелектуально-розважальна командна вікторина, яка сприяє розвитку вмінь працювати, навчатися й розважатися одночасно. Команди слухають питання, записують відповіді, і виставляються бали в кінці раунду. Кожен раунд - своя тема (історія, мова та література). Три команди боролися за перше місце.  Найкращі результати показала  команда "Леви". Вітаємо їх з перемогою! Всім дякуємо за участь! Було весело та пізнавально.

 
 Фотосупровід за посиланням ufk.lviv.ua/ua-photogallery-kviz.html

«Краса і сила українського слова…»




    До Міжнародного дня рідної мови 27 лютого у коледжі відбувся конкурс читців української поезії «Краса і сила українського слова…». Учні 7-8 класів підготувались заздалегідь. Краса українського слова ожила в поетичних рядках декламаторів. У виконанні учнів прозвучали вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри, Ліни Костенко, Олександра Олеся, Дмитра Білоуса. Виконавці порадували членів журі і сценічним вбранням, і виразністю художнього читання, і добором творів для виконання. Було відзначено найкращі виступи, а кожного учасника нагороджено грамотою.
Фотосупровід конкурсу можна подивитися за покликом:ufk.lviv.ua/ua-photogallery-ridna_mova.html

Її життя – героїчна легенда!

У Львівському коледжі спорту було проведено ряд заходів, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки та Міжнародному дню рідної мови.
Налаштували учнів на святковий настрій інформаційні п’ятихвилинки «Високе світло імені та слова», проведені саме 25 лютого у всіх класах коледжу на уроках української літератури (вч. Мацюх Г.Р., Шишкова Н.З., Ковалишин Л.В.).
Учні 8-Б класу взяли участь у флешмобі «Читаємо невмирущі Лесині рядки» (вч. Мацюх Г.Р.), під час якого натхненно, від душі, зі щирою любов’ю читали напам’ять самостійно дібрані поезії геніальної поетеси. Особливо відзначились  Пеняк Андріана, Петрусь Домініка, Скіцько Адріана, Дівін Олександр, Шаргородська Діана,
Семикласникам до Міжнародного дня рідної мови вчитель Мацюх Г.Р. запропонувала взяти участь у конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?». Усі семикласники гарно підготувались до конкурсу, звучали скоромовки різної тематики та характеру. Змагання у вимові важковимовних слів, звуків, фраз, текстів створювали неабиякі труднощі – не всім вдавалось швидко і виразно читати скоромовки, були і жартівливі моменти. Перемогли у конкурсі Лозинський Тарас, Левкович Антон, Вітовський Владислав, Березовський Єгор, Зелінський Ігор та Карпин Богдан.
  Учитель Ковалишин Л.В. у 10-Г класі провела круглий стіл на тему  «Видатна України Донька», під час якого десятикласники обговорили невідомі сторінки біографії та цікаві факти про Лесю Українку, а також переглянули документальний фільм про Дочку Прометея.
 У 9-х класах учні переглянули й обговорили відеопрезентацію «Найцікавіші факти з української мови» (вч. Шишкова Н.З.).
Дев’ятикласники ознайомилися з  добіркою цікавих фактів про українську мову, з яких дізналися, що вона офіційно визнана однією з найкрасивіших: наша мова посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської).
Цікавими були факти про те, скільки слів містить українська мова, з якими мовами має найбільше споріднених слів; коли зародилася українська мова і коли з’явилися перші слова; які особливості граматики й лексичного складу відрізняють нашу мову від інших слов’янських мов.
Найактивнішими в обговоренні відеоматеріалів були Яхонтов М., Лемішко Л., Ломага О.,  Коробов М, Костюк Р., Звір В.
 Учні 8-А класу 25 лютого, у день вшанування пам’яті Лесі Українки з нагоди 150-річного ювілею від дня народження, здійснили віртуальну мандрівку   ״Місцями життя Лесі Українки״ (вч. Шишкова Н.З.). Пригадавши біографічні відомості про життя Лесі Українки, учні переглянули відеоматеріал про маловідомі сторінки біографії  письменниці і віртуально побували в музеї Лесі Українки в Колодяжному та інших місцях, пов’язаних з життям геніальної письменниці.
У кабінеті української літератури була представлена книжкова виставка  «Світле безсмертя Лесі Українки», що знайомить із творчою спадщиною поетеси і виданнями про її життя та діяльність.
          Цікавим доповненням уроку стала поетична хвилинка: учні Гринчишин А., Мазуркевич Х., Кокодиняк Ю. прочитали поезії Лесі Українки, які залишаються сучасними і не втрачають актуальності й сьогодні.
Про Лесю Українку можна багато цікавого розповідати і дізнатися. Бо її життя – це героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня Донька Прометея! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!
        Фотосупровід заходів можна подивитися у галереї за посиланням: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-lesya_ukrainka.html


Міжнародний день рідної мови у
Львівському фаховому коледжі спорту

     З 17 по 23  лютого 2020 р. у Львівському фаховому коледжі спорту проходив тиждень до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Упродовж цього часу в коледжі відбувалися різноманітні заходи, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, а також ознайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян та з державними документами, що стосуються української мови.
    Класні керівники провели тематичну виховну годину «Як парость виноградної лози, плекайте мову».
      У 10-Б класі вчитель Мацюх Г.Р. провела круглий стіл на тему «Мова і писемність у цікавих фактах». З цікавими повідомленнями про походження та функціонування мов виступили учні Музика Ігор, Буць Данило, Черновол Анастасія. Доповнили виступи однокласників вдало дібраними віршами та гуморесками про мову Гнелицька Олена, Бабич Назар, Дуда Зоряна та Хацко Данило.
    Учитель Шишкова Н.З. для учнів 7 класу провела урок-вікторину «Найкращий знавець української мови», під час якої семикласники проявили гнучкість та швидкість мислення, орфографічну вправність та стилістичну доречність уживання певних мовних одиниць у урізних мовленнєвих ситуаціях. Найактивнішими учасниками вікторини були Петрусь Домініка, Пилипчук Данило, Смаглій Максим, Дмитришин Тарас, Сливчук Тадей.
     Завершальним акордом тижня мови був уже традиційний конкурс читців української поезії, у якому взяли участь учні 7–9 класів. Учасники конкурсу декламували найкращі, на їхню думку, вірші про мову сучасних авторів, поезії Лесі Українки та Тараса Шевченка. Кожен з учасників намагався якнайкраще проявити свою акторську майстерність та декламаторські здібності. Переможцем конкурсу став учень 9–В класу Касіянчук Максим, який прочитав вірш Тараса Шевченка «Розрита могила». Друге місце посіла учениця 9–А класу Шматолоха Божена.  Третє місце розділили п’ятеро учасників конкурсу: Куц Марія (9-А), Кокоденяк Юрій (7), Гагалюк Данило (9-Б), Корнілов Володимир (9-В), Звєрєв Володимир (9-Б). На завершення свята учні 7 та 8–А класу виконали пісню «Українська мова» під диригуванням учителя музики Мачайло О.В.    
    Проведені заходи засвідчили, що учні глибоко шанують мову та прагнуть удосконалюва- ти свої знання з різних розділів мовознавчої науки, розуміють, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
Фотосупровід заходів можна подивитися за покликом: ufk.lviv.ua/ua-photogallery-den_ridnoi_movy.html

 


Бережімо наш скарб - рідну мову!


 Під таким гаслом з 18 по 23  лютого 2019 р. у Львівському училищі фізичної культурипроведено тиждень  до  Міжнародного Дня рідної мови, який відзначається щороку 21 лютого. Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години та заходи, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.
Метою всіх проведених заходів було:
· донести до учнів красу й багатство української мови;
· спонукати молодих спортсменів до творчої праці;
· розвивати мовленнєві здібності учнів;
· збагачувати словниковий запас;
· виховувати повагу до рідного слова.
Тиждень було розпочато виховними годинами, на якихучні мали змогу поринути в багатий світ української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та в  позакласних заходах.
Учитель Мацюх Г.Р. провела урок-конференцію в 10-В класі « Українська мова вчора, сьогодні, завтра в країні та світі». Учні підготували цікавий матеріал про історію мови, про трагічні сторінки заборон української мови, про  мовно-культурну ситуацію в Україні сьогодні та шляхи розвитку української мови.
Учні 10-х класів (вч.Шишкова Н.З., Мацюх Г.Р.) написали есе «Торкну вустами мовний колос», у якому розмірковували про багатство рідної мови, культуру спілкування, необхідність удосконалювати мовну культуру.
Цікавими були лінгвістичні ігри в 7-8 класах. Учитель Шишкова Н.З. в 7 класі провела брейн-ринг «Моє диво, моя казка – мова». Учні із захопленням виконували різноманітні лінгвістичні завдання, мали змогу позмагатись у конкурсах, розвагах, інтелектуальних іграх. Учні 8-А класу (вч. Мірка З.М.) розгадували кросворди, складали мовні ребуси. Такі лінгвістичні ігроленди є надзвичайно потужним засобом для тих, хто бажає розвиватись, удосконалюватись, розширювати коло знань, розвивати свій інтелект.
     Емоційним та  змістовним був конкурс читців патріотичної поезії серед учнів 7-9 класів. Знавці рідного слова читали  поезії про мову не тільки класиків української літератури Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Володимира Самійленка, Тараса Шевченка , а й  поезії сучасних поетів. Усіх присутніх вразила учениця 7 класу Волошин Мілана своїм емоційним, талановитим виконанням поезії, за що журі одноголосно визнало її переможницею конкурсу.
Призерами також стали: ІІ місце – Шматолоха Божена (8-А кл.), Коротаєва Аліса (9-А кл.), ІІІ місце – Рава Уляна (9-Б кл.), Яроцький Тарас (9-В кл.)
Учні 9-Б та 9-В кл., учасники проекту «Час читати», провели флешмоб до Міжнародного Дня рідної мови (класні керівники Барабаш Н.Р., Барабаш Я.М., бібліотекар Сторожук О.М.).
Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню. Тож побажаємо всім українцям, які свято бережуть українське слово, щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього.
...Як парость виноградної лози,
 плекайте мову... (М.Рильський)
Любіть, шануйте й бережіть рідну мову, бо тільки з нею наше майбутнє і майбутнє України!
Фотосупровід заходів можна подивитися за посиланням: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Berezhimo_nash_skarb_ridnu_movu.html


 

Музейний урок української літератури в 9-Б та 9-В класах

Виникнення романтизму на західноукраїнських землях та діяльність культурного об’єднання «Руська трійця» учні 9-Б та 9-В класів з учителями Мацюх Г.Р. та Шишковою Н.З. вивчали в музеї історії найвизначнішої книги галицьких українців «Русалки Дністрової». Із  цікавої розповіді екскурсовода музею учні дізнались не тільки про історію створення альманаху «Русалка Дністрова» та діяльність «Руської трійці», а й про соціально-економічне становище українців Галичини в складі Австрійської імперії. У той час українська мова була під забороною в навчальних закладах та державних установах. Саме Маркіян Шашкевич, Іван Вагилевич та Яків Головацький працювали над тим, щоб українська мова та традиції не забулися: збирали фольклор, перекладали твори інших слов’янських народів, вивчали історію свого краю. Найвідомішим твором «Руської трійці» став альманах «Русалка Дністрова», написаний народною мовою, виданий у Будапешті 1837 року, що й стало поштовхом до розвитку української літератури в Галичині та вплинуло на українське національне відродження.
Також в експозиції музею дев’ятикласники побачили різноманітні документи, які стосуються видання альманаху, рідкісні видання «Русалки Дністрової», документи, які розповідають про дослідницьку, літературну, публіцистичну та видавничу діяльність «Руської трійці». Серед них – фрагмент перекладу М.Шашкевича та В.Ганки «Плач Ярославни». Особливий інтерес в учнів викликала брошура М.Шашкевича «Азбука і Abecadlo», у якій автор виступив проти впровадження латинського алфавіту в українське письменство. Тоді ж була створена перша українська читанка для дітей, рукопис якої учні побачили на стенді музею. Цікавим для школярів було «Родовідне дерево» Маркіяна  Шашкевича.
Біля музею учні оглянули пам’ятник Маркіяну Шашкевичу і зробили світлину на пам'ять.

Фотосупровід музейного уроку можна подивитися за посиланням: http://ufk.lviv.ua/ua-photogallery-Muzeynyy_urok_v_9_B_ta_9_V_klasakh.html


2016/2017 навчальний рік 

21 ЛЮТОГО –
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


До Міжнародного дня рідної мови у Львівському училищі фізичної культури серед учнів 7-9 класів був проведений КОНКУРСЧИТЦІВ ПАТРІОТИЧНОЇ ПОЕЗІЇ. Він об’єднав знавців поетичного слова, які випробували себе у мистецтві художнього читання. Патріотичне слово звучало того дня з уст багатьох учнів нашого закладу, зокрема Протасевича Михайла, Козловського Дениса (7 кл); Плескуна Івана, (8-а кл); Щерби Вікторії, Клуннікової Ольги, Ліщинського Володимира, Саннікова Миколи, Майкут Христини (8-б кл); Сулик Марії, Винник Марії, Винник Соломії (9-а кл); Фокащука Назарія, Регана Руслана (9-б кл); Козак Катерини, Балуха Ігоря (9-в кл).
За підсумками конкурсу журі у складі вчителів української мови та літератури Мірки Зінаїди Митрофанівни, Мацюх Галини Романівни, Шишкової Надії Зіновіївни та  вчителя зарубіжної літератури Грилицької Олени Лаврентіївни визначило переможців. Серед читців поезій перше місце поділили Фокащук Назарій (футбол) та Ліщинський Володимир (водне поло); друге – Сулик Марія (кульова стрільба) та Козак Катерина (гандбол), а третього удостоєні Клуннікова Ольга (сучасне п’ятиборство) та Реган Руслан (легка атлетика).




















Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Бокс
Веслування на байдарках і каное
Вільна боротьба
Велоспорт
Водне поло
Гандбол
Кульова стрільба
Легка атлетика
Санний спорт
Спотривна гімнастика
Стрільба з лука
Сучасне п'ятиборство
Фехтування
Футбол
Непрофільні види