У вересні минулого року в Музеї Біблії у Вашингтоні (США) відбулася зустріч християнських релігійних лідерів з понад 30-х країн світу, які оголосили 2020 рік «Всесвітнім роком Біблії». Ця біблійна ініціатива ставить перед собою шість головних завдань: молитися, перекладати, публікувати, поширювати, навчати та мотивувати людей читати Боже Слово.
Не стояли осторонь цього корисного та необхідного сьогоднішньому людству починання й педагоги Львівського училища фізичної культури. До зустрічі з журналісткою, викладачкою НВК «Школа-гімназія Шептицьких», директоркою Катехитичної школи св. Йосафата при церкві св. Андрія Уляною Тимчук класні керівники Ірина Задорожна і Ярослав Барабаш залучили своїх підопічних, учнів 9-А та 10-Б класів, учасників бібліотечного проєкту «Кидаймо мишку! Читаймо книжку!».
Із надцікавої розповіді пані Уляни присутні довідалися дивовижні речі про найвідомішу, найдавнішу книгу в світі – Біблію: Чим є Святе Письмо? Як воно поділяється та з яких частин складається? Чим відрізняється Біблія від Євангелія? Чому книга Апокаліпсис - оптимістична? Про що йдеться у книзі Буття? З чого складається Новий Заповіт? Чому треба читати Біблію? тощо.
Найнесподіваніші й маловідомі факти про Біблію дізнавались учні у ході розв’язання тестових запитань, запропонованих завідувачкою бібліотеки училища Оленою Сторожук.
Напрочуд гарно справилися гандболістка Юлія Максимейко (10-Б кл.) та стрілець Роман Гірняк (9-А кл.) з міні-роздумами: «Біблія в моєму житті. Чим для мене є Біблія?» та «Різні книги дають нам можливість розвиватися, але лише Біблія спастися».
Залюбки випробували на собі учасники заходу й таку науку, як бібліомантія, що представляє свого роду ворожіння на Біблії, для чого необхідно всього лише відкрити книгу на випадковій сторінці і прочитати те, що там написано. Перша фраза і повинна нести в собі якийсь пророчий сенс на майбутнє.
Спростував думку дослідників Біблії, які стверджують, що Святе Письмо читають більше жінок, ніж чоловіків, дев’ятикласник Роман Гірняк, адже був найактивнішим серед присутніх!
З великим хвилюванням усі слухали розповідь виховательки Світлани Волянюк про роль Біблії у долі її батька, якого було репресовано радянським режимом та вислано до Сибіру.
Олена Сторожук запропонувала увазі читачів супутні до Біблії книги, які можна почитати в шкільній книгозбірні: «Біблійний атлас» та «Словник-довідник біблійних осіб, племен і народів».
На завершення бесіди пані Уляна розповіла про вплив Біблії на літературу, зокрема українську, згадавши Шевченка та Ліну Костенко.
Завершився захід великою приємністю, Уляна Тимчук подарувала книгозбірні закладу одну з десяти своїх книжок «Чишки: погляд крізь час. Історія села очима його мешканців», де є допис про вихованця відділення футболу Львівського училища фізичної культури Максима Грися.