53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Непрофільні види : Степан Родак: «Наше завдання – інтегруватися в нову реформовану систему спорту в Україні»


        У лютому минулого року Управління майном спільної власності Львівської обласної ради перейменувало Львівське училище фізичної культури у комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж спорту», скорочено Львівський коледж спорту.
Ми попросили багаторічного директора училища, а тепер коледжу, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Степана Родака прокоментувати ці зміни.

-            Степане Михайловичу, то що змінилося у діяльності Вашого закладу?
-            Суттєвих змін не сталося. Просто відповідно до чинного законодавства у галузі освіти ми перейшли у фахову передвищу освіту. Згідно з тим же ж законодавством такого типу навчального закладу як училище в Україні більше не існує, тому ми стали фаховим коледжем.

-            Що це означає для Вас?
-            Це означає, що тепер ми будемо готувати не молодших спеціалістів, а фахових молодших бакалаврів для сфери фізичної культури та спорту. Як і раніше, у складі коледжу на правах невідокремленого структурного підрозділу функціонує загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю, у майбутньому спортивний ліцей, навчання у якому здійснюється з 7 до 11 класу. Як і раніше, ми залишаємося в структурі Галицького навчально-наукового комплексу при Львівському державному університеті фізичної культури ім. Івана Боберського, а отже зберігаємо унікальну у світовій практиці систему неперервної системи для провідних спортсменів регіону за принципом школа-коледж-університет.

-    Ваші зміни співпали з пандемією коронавірусу COVID-19. Як Вам працювалося в умовах карантину? Як завершився рік?
-            Нелегко, адже порушився, в першу чергу, тренувальний процес і система змагань. До того ж, робота спортивних споруд і тренування в групах під час першого т.зв. локдауну була заборонена. Нашим вчителям зі спорту прийшлося повністю перейти на індивідуальну роботу з обмеженими можливостями. І тільки з травня ми почали відновлювати тренування у реальному часі і тільки на відкритому повітрі. Але до честі наших учнів і студентів вони професійно віднеслись до своїх обов’язків і підтримували спортивну форму на належному рівні. Це показали і перші змагання. Наші веслувальники, велосипедисти, борці, стрільці, лучники, легкоатлети, п’ятиборці чудово виступили на офіційних всеукраїнських змаганнях – чемпіонатах і Кубках України. Хотів би відзначити, в першу чергу, веслувальників Валерію Терету, Ілону Кушнірук, Іванну Андрухів, Софію Поцюрко, Алісу Коротаєву, Володимира Савчина, Максима Літинця, борчинь Марію і Соломію Винник, Анастасію Алпєєву, Олександру Хоменець, Оксану Чудик, борців Данила Стасюка, Андрія Білійчука, Валентина Григоришина, стрільців Гліба Кігітова, Юрія Колесника, Владиславу Коваль, Дениса Баблюка, легкоатлетів Мар’яну Шостак, Уляну Рачинську, Анну Хіміч, лучників Олександра Панциру, Жанну Наумову, Єву Булах, Анастасію Фадєєву, велосипедистів Соломію Лукачук, Микиту Яковлєва, Андрія Ганзіна, Володимира Кондратенка, Святослава Горбового, Матвія Хацинського, Данила Яковлєва та інших. Традиційно задають тон на всеукраїнській арені наші гандболістки, ватерполісти, футболісти.

-            Якщо можна, декілька слів про Ваше бачення розвитку коледжу.
-            В галузі середньої освіти – це впровадження засад нової української школи та концепції профільної старшої школи, це відпрацьовування системних підходів до використання дистанційних технологій навчання. Дистанційні технології навчання цікаві для нас і тим, що наші учні і студенти багато роз’їжджають по змаганнях і навчально-тренувальних зборах, тому сьогоднішній досвід дистанційного навчання нам буде у пригоді надовго.
У сфері фахової передвищої освіти – це робота над державними стандартами підготовки фахових молодших бакалаврів і проходження акредитації навчального закладу. Так, моя заступниця професор Оксана Вацеба увійшла до складу науково-методичної комісії сектору фахової передвищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, очолила там підкомісію зі спеціальності «фізична культура і спорт» і займається цим питанням. Це подальша і тісніша співпраця з університетом фізкультури і напрацювання нового положення про Галицький освітньо-науково-спортивний комплекс. Це налагодження сталих зв’язків з іншими закладами вищої освіти, які зацікавлені в наших випускниках, адже престижність титулованих спортсменів росте і багато вишів хотіли би бачити їх у себе.
Що стосується спорту, наша мета – це формування на Львівщині цілісної системи підготовки спортсменів високої кваліфікації з епіцентром у Львівському коледжі спорту. Наше завдання на найближчу перспективу – інтегруватися у нову реформовану систему спорту, яка з’являється в Україні. В першу чергу, це співпраця з національними федераціями з видів спорту. На одній з педрад ми розглянули питання стратегії співпраці коледжу з національними федераціями і спортивними клубами і тепер будемо її активно втілювати. Вже є перші ластівки – підписані угоди з федераціями водного поло, стрільби з лука, легкої атлетики, сучасного п’ятиборства, кульової стрільби України.
Будемо розвивати наш досвід співпраці з клубами: ГК «Галичанка» з гандболу, ВК «Динамо» - з водного поло. Адже це дає хороші результати. Львівські команди з цих видів спорту є кращими в Україні. Сподіваюся, що спільними зусиллями піднімемо на цей рівень і футбол, де вже багато років співпрацюємо з КПФ «Карпати», утворивши академію футболу «УФК-Карпати». Іде становлення академії боксу імені Андрія Котельника, яку утворили спільно з іменитим випускником коледжу і його фондом. Цей напрямок також будемо розвивати і я дуже хотів би, щоб на базі кожного спортивного відділення були створені подібні навчально-спортивні утворення типу академій, як це має місце в боксі і футболі. В планах створення на базі коледжу свого спортивного клубу, що мало б залучити додаткові небюджетні надходження до фінансування спортивної складової закладу.

-         Що з матеріальною базою, особливо спортивною? Адже це давня проблема коледжу.
-       Будемо старатися і тут покращити ситуацію. Тільки що в коледжі за участю голови Львівської обласної ради Ірини Гримак урочисто відкрили мультифункціональний спортивний манеж з тентовим накриттям розміром 23х43м, який суттєво покращить тренувальний процес у багатьох видах спорту. Другою чергою біля цього манежу на місці сьогоднішньої недіючої господарської споруди заплановано будівництво тренажерного залу з роздягальними і необхідними підсобними приміщеннями, тренерськими кімнатами, медичними кабінетом тощо. Вже виготовлена проектно-кошторисна документація.
Після тривалої перерви в коледжі запрацювала стартова естакада зі штучним наморожуванням льоду для санного спорту. Це результат співпраці з Федерацією санного спорту України.
Є домовленість з КПФ «Карпати», що влітку цього року буде оновлене покриття «штучна трава» і реконструйоване освітлення футбольного поля коледжу.
В планах також провести коригування проектно-кошторисної документації на будівництво нашого довгобуду, т.зв. ФОКу, і створити там центр спортивних одноборств.
Якщо вдасться всі ці плани втілити, коледж, в основному, буде забезпечений своєю спортивною базою.

-       Що ж, Степане Михайловичу, подальших успіхів Вам вже у становленні коледжу і втілення Ваших задумів.
-       Дякую.
Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент













History of Ukrainian State


Непрофільні види

Непрофільні види

Підсумки тижня історії та правознавстваМовно-історичний квіз «Без минулого немає майбутнього» Профорієнтація з Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологійШевченківські дніКолектив коледжу щиро вітає директора Андрія Михайловича Окопного з днем народження!"В імені її - всі барви України"Вічна пам’ять та співчуття рідним та близькимМовно - історичний урок - квіз «З Україною в серці»Екскурсія до «Музею скла»Вшанування пам'яті Героя України АНАТОЛІЯ ЖАЛОВАГИКЗ ЛОР ЛЬВІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ – ПЕРШИЙ СЕРЕД НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ!Юні футболісти на премєрі фільму "Чому я живий"Акція "Зігрій воїна"День Соборності УкраїниВипускника коледжу відділення легкої атлетики, Свища Ярослава Степановича призначено ректором ЛДУФК